Lgbt

None
24.06.2024 07:20 Po drugiej stronie tęczy. Czym jest rodzina? [REPORTAŻ GOŃCA]

2013 rok. Przyspieszone oddechy, zapach wielkiego budynku, niepewność. Gerard ma 15 lat i zaraz stanie przed sądem. Gdzieś w tej samej sali siedzą jego matki, próbujące okazać mu wsparcie. Chwile spędzone w ich towarzystwie już nie są tylko wspomnieniami - teraz to dowody w sprawie. 

Annamaria Linczowska, fot. East News, Piotr Molecki
17.05.2024 13:21 Kampania Przeciw Homofobii po reportażu Gońca: w Polsce w tęczowych rodzinach dorasta ok. 50 000 dzieci

Społeczność LGBT+ na zmiany prawne czeka już bardzo długo. Po raz kolejny Polska zajęła ostatnie miejsce w Tęczowym Rankingu ILGA- Europe, mierzącym poziom równouprawnienia osób LGBT+ i ich ochrony prawnej. Potrzebujemy już teraz przynajmniej dobrej ustawy o związkach partnerskich i zapewnienia bezpieczeństwa dzieciom wychowywanym przez pary osób tej samej płci – apeluje pozarządowa organizacja Kampania Przeciw Homofobii. 

Władysław Kosiniak-Kamysz, fot. East News, Piotr Molecki
17.05.2024 12:59 Organizacja LGBT+ uderza w PSL. "Ignorancja, a w najgorszym wypadku podłość"

W ramach naszej akcji do każdego posła i każdej posłanki PSL-u ludzie wysłali ponad 1100 maili z prośbą o spotkanie z parami tej samej płci, które wychowują w Polsce dzieci. Nikt nie odpowiedział. Pomimo ogromnej pracy lewicowej ministry Kotuli, to Kosiniak-Kamysz zdecyduje o naszym życiu. Rozumiem, że wszystko co ma nam do zaoferowania, to wyjazd z Polski – mówi Gońcowi przedstawiciel Stowarzyszenia Miłość Nie Wyklucza Hubert Sobecki, w reakcji na reportaż Gońca. 

None
17.05.2024 12:04 ¿Qué está al otro lado del arco iris? [WERSJA HISZPAŃSKA]

Dos hombres: uno español y otro polaco. Están de viaje con su hijo pequeño. De repente, alguien pregunta al niño: ¿cuál de los dos es tu padre? Y él, con una amplia sonrisa, les explica: los dos. Este es el papá y este tata. 

Bohaterowie reportażu "Co jest po drugiej stronie tęczy?"
17.05.2024 00:28 Co jest po drugiej stronie tęczy? [REPORTAŻ GOŃCA]

Dwóch mężczyzn, jeden z nich Hiszpan, drugi Polak. Są na wycieczce ze swoim kilkuletnim synem. Nagle ktoś pyta chłopca: który to twój ojciec? A on, z szerokim uśmiechem, tłumaczy im: “Obaj. To jest tata, a to papá”.