Archiwum luty 2024

donald tusk flaga
29.02.2024 20:14 Drugi stopień alarmowy w całej Polsce. Premier podjął decyzję

Donald Tusk podpisał zarządzenie w sprawie przedłużenia stopni alarmowych BRAVO oraz BRAVO-CRP. Mają one obowiązywać do końca maja tego roku. Rządowe Centrum Bezpieczeństwa zaznaczyło, że stanowią one sygnał „dla służb i administracji publicznej do zachowania szczególnej ostrożności”.

flagi ue
29.02.2024 13:33 Jest decyzja KE w sprawie pieniędzy z KPO. Polska otrzyma fortunę

Wspaniałe wieści dla Polski napływają z Brukseli. Komisja Europejska w końcu zadecydowała o wypłacie rządowi nad Wisłą pieniędzy pochodzących z Krajowego Planu Odbudowy i funduszy spójności. W związku z tym, do naszego kraju łącznie powędrować ma aż 600 mld złotych. Problemem może być jednak fakt, że czas na wydanie pieniędzy jest mocno ograniczony.

Daniel Obajtek
29.02.2024 10:44 CBA podsłuchiwało Daniela Obajtka? Były prezes Orlenu reaguje

Sensacyjne doniesienia portalu Onet na temat Daniela Obajtka. Były już prezes Orlenu miał być na liście osób podsłuchiwanych przez CBA przy użyciu systemu Pegasus. Co więcej, materiał zgromadzony podczas operacji “Vampiryna” skłonił ponoć funkcjonariuszy do wnioskowania o postawienie Obajtkowi zarzutów. Ulubieniec Jarosława Kaczyńskiego już odniósł się do tych rewelacji.

joe biden
28.02.2024 21:56 Joe Biden w szpitalu. Ważny komunikat Białego Domu

Biały Dom przekazał informację na temat rutynowych badań, które ma przejść Joe Biden. Prezydent Stanów Zjednoczonych jest już w szpitalu wojskowym im. Waltera Reeda. Wyniki mają zostać udostępnione opinii publicznej jeszcze tego samego dnia. Większość Amerykanów uważa, że Biden jest zbyt stary, aby pełnić kolejną kadencję. 

Szymon Hołownia
28.02.2024 19:34 Szymon Hołownia spada z pozycji lidera. Nowy sondaż

Szymon Hołownia nie ukrywa swoich ambicji na zostanie prezydentem. Jak się okazuje, może mieć w nich obecnie mniejsze szanse, niż jeszcze miesiąc temu. Najnowszy ranking zaufania nie pozostawia żadnych wątpliwości – Polacy wybrali nowego lidera. Jakim politykom ufamy najbardziej?

papież Franciszek
28.02.2024 13:49 Papież Franciszek trafił do szpitala. Wierni są zaniepokojeni

Kolejne niepokojące doniesienia z Watykanu. Papież Franciszek znów walczy z chorobą. W środę (28 lutego) jego stan pogorszył się na tyle, że Biskup Rzymu musiał trafić do szpitala w stolicy Włoch. Wcześniej ujawnił na spotkaniu z wiernymi, że nie czuje się dobrze i zaniechał odczytania katechezy.

Andrzej Dzięga
28.02.2024 13:20 Kłopoty arcybiskupa Dzięgi. Ludzie chcą wyjaśnień

Abp Andrzej Dzięga nie jest już metropolitą szczecińsko-kamieńskim. Jego dymisję przyjął w minionym tygodniu papież Franciszek. Lakoniczne komunikaty Stolicy Apostolskiej oraz dowodzonej przez hierarchę archidiecezji nie wystarczają jednak lokalnej społeczności, która domaga się wyjaśnienia sprawy i przeproszenia ofiar. List w tej sprawie ma zostać wkrótce wysłany do apostolskiego nuncjusza.

Rafał Trzaskowski Donald Tusk
28.02.2024 11:59 Donald Tusk kandydatem na prezydenta? Zastanawiające słowa premiera

Już za trochę ponad rok Polacy pójdą do urn, by wybrać kolejnego prezydenta RP. Na ten moment lista kandydatów nie jest znana, bo w partiach wciąż trwają namysły i konsultacje, jednak emocje wokół sprawy już wydają się być ogromne. Ostatnio podkręciły je jeszcze Arleta Zalewska i Aleksandra Pawlicka, które przekazały sensacyjne informacje na temat Donalda Tuska. Czyżby szef polskiego rządu mierzył w Pałac Prezydencki?

wojsko czołg
28.02.2024 10:34 Wojsko wyjedzie na ulice. Będą znaczne utrudnienia w ruchu

Na Polaków czekają duże utrudnienia w ruchu. W związku z prowadzonymi przez wojska NATO ćwiczeniami, na drogi w całym kraju wyjadą wojskowe kolumny. Niedogodności potrwają przez kilka najbliższych tygodni. W akcję zaangażowanych będzie łącznie ok. 20 tys. żołnierzy.

świeczka, król Karol III
27.02.2024 21:09 Nagła śmierć w rodzinie królewskiej. Pałac Buckingham w żałobie

Rzecznik Pałacu Buckingham przekazał wiadomości o śmierci w rodzinie królewskiej. - Był członkiem rodziny, która wraz z królem i królową pogrążona jest w żałobie po jego odejściu - czytamy w oficjalnym oświadczeniu. Co się stało?

protest rolników
27.02.2024 14:38 Gorzkie wyznanie młodego rolnika. "Zawsze nas łupili"

Trwa protest rolników w Warszawie. Nasz reporter spotkał w tłumie jednego z demonstrantów, a ten odpowiedział wprost na zarzuty tych, którzy nie zgadzają się z działaniami producentów rolnych. Młody mężczyzna z dużym żalem stwierdził, że dotychczasowe rządy zazwyczaj nie stały po stronie jego grupy społecznej. - Mój tata mówi to samo, mój dziadek mówi to samo. Zawsze nas łupili - przyznał bez ogródek.

protest rolników
27.02.2024 13:57 Strajk rolników w Warszawie. Demonstranci musieli zawracać

Gorąco na ulicach Warszawy. Zaplanowany na wtorek (27 lutego) strajk rolników mocno utrudnił życie mieszkańcom stolicy, której centrum zostało całkowicie sparaliżowane. Mimo doskonałego przygotowania, demonstranci także mieli powody do tego, by narzekać. Ich pochód zaliczył poważną wpadkę, a później doszło jeszcze do przepychanek z policją.

Donald Tusk
27.02.2024 13:06 Polska wyśle wojsko na Ukrainę? Jest deklaracja Donalda Tuska

Jasna deklaracja polskiego premiera. Podczas wizyty w czeskiej Pradze Donald Tusk bez wahania odpowiedział na pytanie o to, czy Polska zamierza wysyłać swoje wojsko do Ukrainy. Oprócz tego, wskazał, co należy zrobić, aby maksymalnie wesprzeć walczącego sąsiada. Pomysłów na to szef naszego rządu ma co najmniej kilka. 

zegarek
27.02.2024 11:26 To koniec zmiany czasu? Komisja Europejska podała kluczową datę

Przed nami kolejne przestawienie zegarków. Tym razem wskazówki popchniemy o jedną do przodu, dokonując zmiany czasu z zimowego na letni. W tym roku stanie się to w wyjątkowym dla wielu osób dniu, a mianowicie w Wielkanocną Niedzielę. A co z osobami, które będą wówczas w pracy? Wyjaśniamy, jakie prawa mają osoby zatrudnione na noce.

Victor Orban
26.02.2024 22:14 Węgry zadecydowały. Zielone światło dla Szwecji w NATO

Kluczowa decyzja Węgier ws. Szwecji. Parlament w Budapeszcie podjął w poniedziałek (26.02) odkładaną od dawna decyzję dotyczącą członkostwa Szwecji w NATO. - To historyczny dzień - przekazał premier Ulf Kristersson.

Piotr Wawrzyk
26.02.2024 16:33 Spięcie Wawrzyka z posłem Konfederacji. "Jest pan tchórzem"

W poniedziałek 26 lutego przed sejmową komisją śledczą do spraw afery wizowej odbyło się przesłuchanie Piotra Wawrzyka. Były wiceminister spraw zagranicznych skorzystał z prawa do odmowy zeznań. Po przesłuchaniu Wawrzyk udzielił krótkiej wypowiedzi mediom, podczas której doszło do spięcia z posłem Konfederacji.

piotr wawrzyk
26.02.2024 15:27 Piotr Wawrzyk przed komisją śledczą. Odmówił składania zeznań

W poniedziałek (26 lutego)  rozpoczęło się przesłuchanie Piotra Wawrzyka przed sejmową komisją śledczą ds. afery wizowej. Pełnomocnik byłego wiceszefa MSZ na wstępie złożył wniosek o wyłączenie z prac komisji jej przewodniczącego, Michała Szczerby. Chwilę później Wawrzyk oświadczył, że odmawia składania zeznań.

zbigniew ziobro
26.02.2024 14:01 Choroba Zbigniewa Ziobry. Padła zapowiedź kroków prawnych

Zbigniew Ziobro w grudniu odsunął się od polityki, choruje na nowotwór. Niektórzy zdają się jednak nie dowierzać tym zapewnieniom. Europoseł Patryk Jaki zapowiada podjęcie kroków prawnych wobec osób, które sugerują, że Zbigniew Ziobro zmyślił swoją chorobę. „Zapłacą za to poprzez pozwy cywilne” – mówił.

CBA
26.02.2024 13:53 CBA w Polskiej Agencji Inwestycji i Handlu. W tle afera wizowa

Centralne Biuro Antykorupcyjne weszło do siedziby Polskiej Agencji Inwestycji i Handlu. Działania prowadzone są w związku z aferą wizową. Rzecznik prasowy PAIH przekazał, że "agencja wykazuje wolę współpracy". 

Adam Bodnar
26.02.2024 10:51 Adam Bodnar: wiele nazwisk na liście Pegasusa zaskakuje

Minister sprawiedliwości i prokurator generalny Adam Bodnar nie ukrywa, że lista osób inwigilowanych systemem Pegasus w Polsce jest "szokująco" długa. Dodatkowo polityk podkreśla, że niektóre nazwiska znajdujące się na liście są bardzo zaskakujące i "trudno sobie wyobrazić powody", dla których miały być podsłuchiwane.

kaczyński jarosław
25.02.2024 18:50 Awantura na spotkaniu z Kaczyńskim. ”Oszukiwał pan ludzi”

Na spotkaniu z Jarosławem Kaczyńskim padły mocne słowa. Prezes PiS odpowiadał na pytania sympatyków w Leżajsku (woj. podkarpackie). Nagle jedna z osób postanowiła poruszyć temat wraku Tupolewa. “Przez osiem lat oszukiwał pan ludzi” – powiedział do Kaczyńskiego. Ten szybko nazwał go ”człowiekiem Putina”.

mariusz błaszczak
25.02.2024 14:32 Mariusz Błaszczak pisze o ”tuskostanie”

Sąd Rejonowy Gdańsk-Południe umorzył postępowanie w sprawie Magdaleny Adamowicz z uwagi na przedawnienie. Europosłanka była oskarżona o dwa oszustwa podatkowe. Cofnięty został także wniosek o uchylenie immunitetu senatorowi Tomaszowi Grodzkiemu. Do spraw odniósł się były minister obrony narodowej. Mariusz Błaszczak nie szczędził mocnych słów w kierunku Donalda Tuska.

Andrzej Duda
25.02.2024 14:00 Ukraińcy cofnęli zaproszenie dla Dudy? Minister nie mówi wprost

Nieobecność Donalda Tuska i Andrzeja Dudy w Kijowie w dniu drugiej rocznicy rosyjskiej agresji na Ukrainę wywołała lawinę komentarzy. Konflikt między naszymi krajami eskaluje i wiele wskazuje na to, że szybko nie zostanie rozwiązany. Według doniesień dziennikarza Andrzeja Stankiewicza, Ukraińcy mieli osobiście uderzyć w ostatnich dniach w naszego przywódcę. Informacji tych nie potwierdza minister Małgorzata Paprocka, ale także nie zaprzecza im wprost.

Przemysław Czarnek
25.02.2024 11:41 Przemysław Czarnek uderzył w szefową KE. "Nie obiecuj głupot"

Przemysław Czarnek udowadnia, że wciąż jest w formie. Poseł Prawa i Sprawiedliwości, wraz z Mariuszem Kamińskim i Maciejem Wąsikiem, gościł ostatnio w Lublinie, gdzie spotkał się z wyborcami partii. Podczas jego przemówienia nie zabrakło oskarżeń pod adresem obecnego rządu i krytyki ostatnich działań władz Ukrainy, związanych z protestami rolników. Ponadto, po raz kolejny oberwało się także szefowej Komisji Europejskiej, której polityk zarzucił, że "obiecuje głupoty”. 

Zbigniew Ziobro
24.02.2024 22:06 Zbigniew Ziobro zostanie przesłuchany mimo choroby?

Czy Zbigniew Ziobro stawi się przed komisją ds. Pegasusa? Były minister sprawiedliwości swego czas sam wnioskował o to, by znalazł się na liście świadków. Czy mimo zmagań z nowotworem polityk Suwerennej Polski wkroczy na korytarze sejmowe? Jednoznaczne stanowisko jednego z członków komisji badającej aferę nielegalnego podsłuchiwania oprogramowaniem Pegasus.

Tomasz Komenda
24.02.2024 19:24 Człowiek, który stał się symbolem. Droga Tomasza Komendy

Opowiadał mi, że w więzieniu był traktowany gorzej niż karaluch. Ale nasza rozmowa była też pełna nadziei. Tomasz Komenda odszedł w środę w wieku 46 lat.

papież Franciszek
24.02.2024 15:02 Papież znów odwołał audiencję. Watykan wydał komunikat

Papież Franciszek ma kolejne kłopoty. Biuro prasowe Watykanu przekazało w sobotę (24 lutego) rano, że Biskup Rzymu zmuszony jest odwołać najbliższą audiencję. Wszystko przez lekki stan grypowy. Media zauważają, że to kolejny już raz w niedługim okresie, gdy 87-letni Franciszek podupada na zdrowiu.

Andrzej Duda Donald Tusk
24.02.2024 13:30 Rocznica wybuchu wojny w Ukrainie. Tuska i Dudy zabrakło w Kijowie

Oczy całego świata zwrócone są dziś na Ukrainę. To właśnie w sobotę (24 lutego) mijają bowiem dwa lata od kiedy kraj został najechany przez putinowską Rosję. W związku z tym w Kijowie pojawiła się zagraniczna delegacja, której członkami są m.in. Ursula von der Leyen i premier Kanady Justin Trudeau. Co istotne, wśród nich nie znaleźli się ani Andrzej Duda, ani Donald Tusk. To efekt konfliktu, jakii spowodowany jest blokadą na polsko-ukraińskiej granicy.

Radosław Sikorski
24.02.2024 12:08 Radosław Sikorski odpowiedział na kłamstwa ws. Rosji

Gorąca atmosfera zapanowała podczas piątkowego (23 lutego) posiedzenia Rady Bezpieczeństwa ONZ w Nowym Jorku. Biorący w niej udział polski minister spraw zagranicznych Radosław Sikorski nie mógł słuchać kłamstw rosyjskiego dyplomaty i wymownie na nie odpowiedział. - Rosja oskarża nas, że jesteśmy „więźniami rusofobii”, ale fobia jest strachem nieracjonalnym. Tymczasem Rosja niemal zawsze grozi nam nuklearną zagładą - grzmiał. W jego ślady poszli też inni zachodni politycy i występujący z dramatyczną przemową szef MSZ Ukrainy.

None
24.02.2024 08:01 Joe Lindsley: Zapomnijcie o Nawalnym. To Ukraińcy są prawdziwymi dysydentami

Hołdy składane Aleksiejowi Nawalnemu, krytykowi Putina, były w istocie sukcesem rosyjskiej propagandy: opowieść o Nawalnym zwróciła uwagę wolnego świata na historię jednego Rosjanina, a nie milionów Ukraińców, którzy każdego dnia stawiają opór tyranii - pisze dla Gońca amerykański dziennikarz Joe Lindsley. 

None
24.02.2024 08:01 O autorze tekstu dla Gońca pisały media na całym świecie

Jeśli oglądaliście serial „The Loudest Voice” z Russelem Crowe w roli głównej, musicie pamiętać postać młodego dziennikarza, który zaczyna jako pupilek wszechmocnego szefa stacji Fox News, by później stać się jego zaciekłym wrogiem. Oto Joe Lindsley, który dziś debiutuje na łamach Gońca.

None
23.02.2024 18:30 Palikot nie wierzy w chorobę Ziobry i atakuje lekarzy. Mamy odpowiedź szpitala

"Cała sprawa z Ziobrą to ustawka szefowej onkologii w Lublinie" - napisał wczoraj na portalu X Janusz Palikot. O komentarz do tego wpisu poprosiliśmy Centrum Onkologii Ziemi Lubelskiej, w którym Zbigniew Ziobro leczy się na nowotwór. "Insynuowanie tego typu działań należy uznać za wyjątkowo niestosowne i obraźliwe" - odpowiedziała Gońcowi Marzena Klimczuk, zastępca dyrektora szpitala.

None
23.02.2024 17:11 Dowódca białoruskich ochotników: jesteśmy gotowi bronić Polski

W Europie jest wielu Białorusinów - w tym białoruskiej młodzieży - gotowych, by służyć w europejskiej armii, gotowi bronić Polski i innych krajów, jeśli tylko dostaną taką możliwość - mówią w rozmowie z Gońcem dowódcy Pułku Kalinowskiego, jednostki Białorusinów walczących przeciwko Rosji.

Maciej Wąsik
23.02.2024 15:51 Maciej Wąsik skazany. Właśnie usłyszał wyrok sądu

Sąd Apelacyjny w Warszawie podtrzymał wyrok sądu I instancji ws. Macieja Wąsika. Polityk PiS został pozwany przez Fundację Otwarty Dialog, która zarzucała mu rozpowszechnianie pod jej adresem szeregu oszczerstw. Wyrok jest prawomocny. Wąsik będzie musiał zapłacić poszkodowanym sporą sumę pieniędzy.

transparent
23.02.2024 14:42 Dr Maciej Socha: Będą łykać pigułkę "dzień po" jak dropsy? Przykro mi, że ktoś w taki sposób obraża polskie kobiety

Liberalizacja przepisów aborcyjnych nie musi oznaczać większej liczby aborcji. Wprowadzenie odpowiednich przepisów w tym zakresie, podobnie jak tych dotyczących pigułki dzień po, jest konieczna. To już czas - mówi w rozmowie z Gońcem ginekolog dr Maciej Socha.

Alexander De Croo  Donald Tusk Ursula von der Leyen
23.02.2024 13:52 Uwolnienie miliardów euro dla Polski. Jest deklaracja szefowej KE

Już w przyszły tygodniu zapadną kolejne, kluczowe decyzje dla przekazania Polsce miliardów euro z funduszy europejskich. Mowa o 137 mld euro, które dotychczas były dla naszego kraju zablokowane. Informacje przekazała szefowa Komisji Europejskiej. Zapowiedziała również, że 1,4 mld euro trafi bezpośrednio do polskich rolników. „Mamy to” – komentował premier Polski.

Zbigniew Ziobro
23.02.2024 13:46 Nowe informacje o stanie zdrowia Zbigniewa Ziobry

W jakim stanie jest Zbigniew Ziobro? Wiadomość o problemach zdrowotnych byłego ministra sprawiedliwości była wyjątkowym zaskoczeniem. Do opinii publicznej podawane jest niewiele nowych faktów. Michał Wójcik zabrał głos w tej sprawie, powodem jest fakt planowania wezwania Zbigniewa Ziobry przed komisję ds. Pegasusa.

euro, pieniądze, portfel
23.02.2024 13:02 Niemcy. Fortuna w porzuconej torbie. Jeden szczegół przykuwa uwagę

Torba pełna pieniędzy leżała pod restauracją. Znalazł ją przypadkowy przechodzeń, który zwrócił uwagę na nietypowy pakunek. Niemiecka policja próbuje rozwiązać całą sprawę, ale jest ona wyjątkowo tajemnicza. Kwota znaleziona przez mężczyznę jest ogromna i nikt jej nie szuka.

Andrzej Duda
22.02.2024 22:48 Andrzej Duda podsłuchiwany Pegasusem? Prezydent jasno odpowiedział

Prezydent Andrzej Duda był w czwartek 22 lutego gościem Polsat News w wieczornym programie "Gość Wydarzeń". Jednym z tematów, które poruszono podczas rozmowy, była kwestia inwigilacji Pegasusem. Prezydent został zapytany wprost, czy ma informacje, że system był wykorzystywany wobec niego? Duda odparł jednoznacznie.

Jarosław Kaczyński
22.02.2024 20:09 Kaczyński pierwszy na liście świadków. Już niedługo zostanie przesłuchany

Posłanka Magdalena Sroka, przewodnicząca sejmowej komisji śledczej do spraw Pegasusa oficjalnie poinformowała, że pierwszym politycznym świadkiem, który zostanie przesłuchany przed komisją, będzie Jarosław Kaczyński. Padła konkretna data.

Adam Bodnar
22.02.2024 16:19 Sondaż Gońca: ponad 42 proc. Polaków pozytywnie o pracy ministra Bodnara

Za nami sejmowa debata w związku z wnioskiem o wotum nieufności wobec Adama Bodnara. Tymczasem jak wynika z sondażu SW Research przeprowadzonego dla Gońca, negatywne zdanie o pracy ministra sprawiedliwości ma jedynie 22 proc. Polaków.

jarosław kaczyński
22.02.2024 15:23 Kaczyński nie będzie już szefem PiS? Padła ważna deklaracja

Kwestia politycznej emerytury Jarosława Kaczyńskiego ponownie pojawiła się w mediach. Prezes PiS miał już kilka miesięcy temu poinformować swoich najbliższych współpracowników o dacie swojego odejścia. Teraz jednak nie pozostawił żadnych wątpliwości.

strajk kobiet
22.02.2024 14:19 Sondaż Gońca: prawie 53 proc. Polaków "za" liberalizacją prawa do przerywania ciąży

W najnowszym sondażu przeprowadzonym dla Gońca przez pracownię SW Research zapytaliśmy Polki i Polaków o to, jak odnoszą się do pomysłu legalizacji prawa do przerywania ciąży do 12. tygodnia. Wyniki badania wydają się stanowić jasny sygnał dla rządzących, którzy w tej sprawie są podzieleni. Większość z nas zdecydowanie oczekuje zmian w obecnych uregulowaniach prawnych.

Tomasz Komenda, Mariusz Sokołowski
21.02.2024 21:59 Gehenna Tomasza Komendy. Były rzecznik policji komentuje

Tomasz Komenda nie żyje. Głos w sprawie niesłusznie skazanego mężczyzny zabrał inspektor Mariusz Sokołowski. - Ten człowiek przeżył gehennę w więzieniu - powiedział były rzecznik policji. Całość rozmowy z ekspertem znajdziesz na końcu artykułu.

None
21.02.2024 17:10 Schwertner: Komenda to bolesny wyrzut sumienia polskiego wymiaru sprawiedliwości

Tomasz Komenda padł ofiarą systemu: pełnego niesprawiedliwości, powtarzających się pomyłek, szokującej niefrasobliwości. A gdy był skazywany, zaważyły emocje, chęć szybkiego wskazania winnego. Sam nigdy żadnej zbrodni nie popełnił, to jemu odebrano kawał życia.

Jarosław Kaczyński
21.02.2024 14:37 Kaczyński wprost o swojej emeryturze. Wystarczyły dwa słowa

Prezes PiS otrzymał wyjątkowo bezpośrednie pytanie na temat swojej politycznej przyszłości. Czy Jarosław Kaczyński odchodzi na emeryturę? Wystarczyły dwa słowa. Dyskusja rozgorzała ze względu na wypowiedź prof. Andrzeja Nowaka, który jest intelektualnym autorytetem prawej strony sceny politycznej.

mężczyzna, sklep, olej
21.02.2024 12:34 Polacy bojkotują olej, w tle poważne zarzuty. Ekspert zabrał głos

Bojkot Oleju Kujawskiego to błąd? Ekspert zabrał głos w sprawie masowej akcji Polaków, którzy w oparciu o “listę wstydu” importerów zboża z Ukrainy wzywają do zaprzestania kupowania konkretnych produktów. - Nie można robić tak, że najpierw otwiera się granice, wypuszcza się na rynek produkty zupełnie legalnie, a potem nagle tych, którzy te produkty kupowali, wytyka się palcami - stwierdził Andrzej Gantner z Polskiej Federacji Producentów Żywności.

Tadeusz Rydzyk
21.02.2024 11:14 Tadeusz Rydzyk pobiera emeryturę. Ile pieniędzy dostaje?

Ojciec Tadeusz Rydzyk jest już emerytem. Założyciel Radia Maryja sam wyznał, że niedawno zaczął pobierać pieniądze w ramach świadczenia emerytalnego. Czy emerytura Tadeusza Rydzyka jest wysoka? Zakonnik zastrzegł jedną rzecz.

rolnicy, protest, ciągnik
21.02.2024 10:05 Oburzające sceny na proteście rolników. Interweniowała policja

Skandal na proteście rolników w Gorzyczkach. Na jednym z traktorów pojawił się oburzający transparent. Policja zabezpieczająca demonstracje natychmiast nakazała kierowcy pojazdu zjechać i teraz toczy się postępowanie w związku z całym wydarzeniem. - Dobrze, że policjanci ten transparent wychwycili - przekazał Łukasz Mura, organizator tego protestu.

Joe Biden
20.02.2024 22:57 Joe Biden podjął decyzję po śmierci Nawalnego. Mocna odpowiedź

Stany Zjednoczone reagują na śmierć Aleksieja Nawalnego. Joe Biden we wtorek (20.02) ogłosił, że w piątek (23.02) przyjęty zostanie specjalny pakiet sankcji. Jakie ciosy wymierzone zostaną w Rosję Władimira Putina?

Szymon Hołownia
20.02.2024 20:55 Siedmiu posłów PiS ukaranych. Poszło o Wąsika i Kamińskiego

Siedmioro posłów Prawa i Sprawiedliwości ukaranych przez Szymona Hołownia To pokłosie “szturmu” na Sejm po wyjściu Mariusza Kamińskiego i Macieja Wąsika z więzień. Siedem osób z partii Jarosława Kaczyńskiego dopuściło się względem Straży Marszałkowskim niedopuszczalnych rzeczy. Jaką karę przewidziano?

None
20.02.2024 20:20 Reportaż Gońca o nieuczciwej agentce gwiazd. Agnieszka Holland komentuje

- Bardzo współczuję jej ofiarom. Znam Olę Popławską i Marka Kalitę. Wierzę im w stu procentach - tak słynna polska reżyserka Agnieszka Holland komentuje reportaż Gońca o Krystynie Lewenfisz, agentce, której nieuczciwe działania w ostatnich latach doprowadziły znanych aktorów i aktorki do kryzysów psychicznych.

Aleksandra Popławska
20.02.2024 14:36 Popławska reaguje na tekst Gońca. Apeluje do innych pokrzywdzonych

Aktorka Aleksandra Popławska odniosła się w mediach społecznościowych do porannej publikacji naszego dziennikarza Mateusza Baczyńskiego, który ujawnił oszustwa i manipulacje, jakich dopuściła się wobec gwiazd agentka Krystyna Lewenfisz. - Nie wolno pozwalać na bezkarne działanie takich osób - pisze Popławska i apeluje do innych poszkodowanych.

20.02.2024 11:16 Agentka gwiazd próbowała zablokować tekst Gońca, a teraz grozi dziennikarzowi

Krystyna Lewenfisz, jeszcze zanim powstał reportaż „Rola życia. Jak znani aktorzy wpadli w sidła agentki” podjęła starania, by nie ujrzał on światła dziennego. Do naszej redakcji wpłynęło pismo od jej prawników z żądaniem, byśmy zaniechali prac nad tekstem. Z kolei tuż po publikacji zaczęła nam grozić pozwem i skierowaniem sprawy do prokuratury, jeśli nie usuniemy artykułu w ciągu 30 minut.

Krystyna Lewenfisz (po prawej). Aleksandra Popławska, Marek Kalita, Małgorzata Potocka, Bartosz Żukowski (po lewej)
20.02.2024 06:48 Rola życia. Jak znani aktorzy wpadli w sidła agentki

Znani polscy aktorzy przerywają milczenie i zarzucają wpływowej agentce Krystynie Lewenfisz szereg oszustw i manipulacji. - Ona nie boi się niczego. Ani prokuratury, ani sądów - mówi Aleksandra Popławska. I dodaje: - W końcu wpadłam w paranoję, że sama mogłam przyczynić się do krzywdy kolejnych osób.

Michał Kołodziejczak
19.02.2024 23:08 "Lista wstydu" Michała Kołodziejczaka. Dowiemy się, kto zarabiał na zbożu

Kwestią dni jest opublikowanie listy już teraz nazywanej “listą wstydu”. Michał Kołodziejczak oraz Artur Balazs z Ministerstwa Rolnictwa uchylili rąbka tajemnicy na temat tego, co czeka nas w nadchodzącym tygodniu. Mowa o liście firm, które skupowały zboże z Ukrainy. Rolnicy protestują i wskazują na to, że ziarno jest słabej jakości lub nie spełnia wymaganych unijnych norm.

Tadeusz Rydzyk
19.02.2024 21:59 Tadeusz Rydzyk udzielił wywiadu. Mówił o pieniądzach od rządu

Pieniądze wcale nie płynęły od rządu PiS wprost do Tadeusza Rydzyka? Najsłynniejszy polski zakonnik przekonuje w najnowszym wywiadzie, że nie jest prawdą narracja na temat jego lukratywnych kontaktów z rządem Zjednoczonej Prawicy. Twórca Radia Maryja wręcz skarży się, że dopiero od niedawna pobiera emeryturę.

Aleksiej Nawalny, znicze
19.02.2024 20:11 Matka Aleksieja Nawalnego nie mogła odebrać ciała syna

Śmierć Aleksieja Nawalnego nie przestaje elektryzować. Pojawiły się nowe informacji na temat trudności matki zmarłego opozycjonisty i jego prawnika. Kiedy przybyli oni po ciało otrzymali druzgocącą wiadomość. Pogrzeb Aleksieja Nawalnego na pewno nie odbędzie się zbyt szybko. Rosja już zabrała głos.

Agnieszka Legucka
19.02.2024 14:31 Jak długo potrwa wojna na Ukrainie? Ekspertka zabrała głos

To miała być szybka operacja wojskowa, która z trzydniowych planów przerodziła się w już niemal dwuletni najazd rosyjskich wojsk na Ukrainę. Nasi wschodni sąsiedzi także dzięki pomocy z Zachodu dzielnie się bronią. Perspektywa końca wojny niestety się jednak oddala.

Zbigniew Ziobro
19.02.2024 13:09 Zbigniew Ziobro zostanie europosłem? Ozdoba rozwiał wszelkie wątpliwości

Przed nami czerwcowe wybory do Parlamentu Europejskiego. Kwestią szczególnie interesującą media w tym kontekście są potencjalni kandydaci na stanowiska europosłów, w tym m.in. udział w elekcji Zbigniewa Ziobry. Lider Suwerennej Polski wycofał się z życia politycznego po tym, jak zdiagnozowano u niego złośliwy nowotwór przełyku. Czy latem wróci na salony? Jego bliscy współpracownicy ujawnili całą prawdę.

Tomasz Siemoniak
19.02.2024 11:46 Koniec CBA jest bliski? Tomasz Siemoniak ujawnił konkretne daty

Coraz bliżej likwidacji Centralnego Biura Antykorupcyjnego. Organ, który przed laty był oczkiem w głowie Mariusza Kamińskiego, najprawdopodobniej wkrótce zostanie tylko wspomnieniem. Takie plany ma przynajmniej rządząca koalicja, choć pokrzyżować je może prezydent Andrzej Duda. Niemniej, minister Tomasz Siemoniak zapowiada konkretną datę przedstawienia stosownej ustawy. Zmiany mogą wejść w życie lada chwila.

Putin Kabajewa
18.02.2024 22:32 To dla niej Putin porzucił Kabajewę? W Rosji huczy od plotek

Władimir Putin od wielu lat miał pozostawać w związku z gimnastyczką artystyczną Aliną Kabajewą. O 31 lat młodsza kochanka miała urodzić przywódcy Rosji kilkoro dzieci. Ostatnio pojawiły się jednak plotki o rozpadzie ich relacji. Prezydent Rosji miał porzucić Kabajewę dla pięknej blondynki.

Andrzej Duda
18.02.2024 20:07 To on zastąpi Andrzeja Dudę? "Prawdopodobnie wygra te wybory"

Andrzej Duda opuści Pałac Prezydencki w połowie 2025 roku. Nie brakuje głosów, że największe szanse na prezydenturę ma obecnie Rafał Trzaskowski. Co na ten temat sądzą Polacy? Ich odpowiedź może zaskoczyć.

Jarosław Kaczyński Monika Pawłowska
18.02.2024 15:29 Jarosław Kaczyński ma problem. Chodzi o mandat po Kamińskim

Saga związana ze skazaniem Mariusza Kamińskiego i Macieja Wąsika trwa. Prawo i Sprawiedliwość upiera się, że obaj politycy nadal powinni zasiadać w Sejmie, a także wywiera presję na swoich członków, by odmówili przejęcia po nich mandatów. Niespodziankę partii Jarosława Kaczyńskiego może jednak sprawić znana z częstej zmiany poglądów Monika Pawłowska. Była posłanka ugrupowania ponoć poważnie zastanawia się nad powrotem na Wiejską i ma już w tym cichych sojuszników. Negocjacje są w toku.

papież Franciszek
18.02.2024 14:37 Papież Franciszek zawiesza codzienne obowiązki. Watykan właśnie potwierdził

Zaskakująca decyzja papieża Franciszka. Watykan poinformował, że zwierzchnik Kościoła katolickiego zawiesza wszystkie swoje codzienne obowiązki. W związku z tym wierni mają prawo być zdezorientowani, a nawet mocno zaniepokojeni. Czy jednak naprawdę jest czym?

Aleksiej Nawalny
18.02.2024 11:59 Porażające informacje o śmierci Nawalnego. Kreml kłamał?

Aleksiej Nawalny nie żyje. Podawaną przez propagandystą przyczyną śmierci rosyjskiego opozycjonisty jest zakrzepica, jednak wersja ta jest podważana przez wiele osób. Niezależne portale działające w Federacji Rosyjskiej przedstawiają kolejne dowody na to, że Kreml nie mówi całej prawdy. Wątpliwości jest mnóstwo, a jedna z nich dotyczy nawet prawdziwej daty zgonu 47-letniego prawnika.

TVP Info
18.02.2024 10:20 O słowach dziennikarza TVP pisze cała Europa. Wszyscy w jednym tonie

W ostatnich latach wyjątkowo rzadko w zagranicznych mediach pisano o Polsce z tak dużym uznaniem. Teraz jednak najpopularniejsze europejskie tytuły i telewizje miały powód, by to zmienić. Ogromne wrażenie zrobiło na nich to, czego świadkiem byliśmy w niedzielę (11 lutego) na antenie TVP Info. Zachodni dziennikarze nie kryją podziwu i mówią o “punkcie zwrotnym w polskiej telewizji państwowej”. O co dokładnie chodzi?

abp Marek Jędraszewski
18.02.2024 08:59 Abp Marek Jędraszewski w liście do wiernych: "Pogarda wobec życia"

W tym tygodniu w Kościele katolickim rozpoczął się Wielki Post. W związku z tym metropolita krakowski abp Marek Jędraszewski skierował do wiernych specjalny list. W korespondencji, co oczywiste, nie zabrakło nawiązań do polityki oraz kontrowersyjnych spraw społecznych. Tym razem kapłan zrównał z ziemią pomysł liberalizacji prawa dotyczącego antykoncepcji awaryjnej i nauczania religii w szkołach. Padły naprawdę mocne oskarżenia.

Donald Tusk
17.02.2024 15:18 Donald Tusk wskazał jasny cel na wybory. Wymowne słowa

W sobotę w Warszawie swoją konwencję wyborczą prowadziła Koalicja Obywatelska. Premier Donald Tusk zadeklarował, że partia zmierza po zwycięstwo, "aby oddać władzę ludziom". - To jest wojna o wszystko - podkreślił. Głos zabrał także Rafał Trzaskowski.

Jarosław Kaczyński
17.02.2024 08:54 Kaczyński rozlicza Tuska z postulatów. "Gdzie benzyna po 5,19 zł?"

Jarosław Kaczyński spotkał się w piątek 16 lutego z wyborcami w Opocznie (woj. łódzkie). Prezes PiS podczas przemówienia poruszył istotne kwestie z ostatnich dni, m.in. doniesienia o tym, że PiS wykorzystywał Pegasusa do inwigilacji polityków. Kaczyński postanowił także rozliczyć rząd Donalda Tuska z przedwyborczych obietnic. 

Joe Biden
16.02.2024 20:55 Joe Biden reaguje na śmierć Nawalnego. "Jestem rozwścieczony"

Był największym wrogiem Kremla i zapłacił za to najwyższą cenę. Aleksiej Nawalny zmarł w piątek (16 lutego) w rosyjskiej kolonii karnej po tym, jak miał stracić przytomność. Na śmierć 47-letniego opozycjonisty natychmiast zareagował cały demokratyczny świat, wstrząśnięty ostatnimi wydarzeniami. Gorzkich słów nie szczędził m.in. prezydent USA, który wprost oskarżył o tragedię Władimira Putina i szczerze powiedział, co teraz czuje. - Jestem rozwścieczony - oświadczył.

Jarosław Kaczyński Donald Tusk
16.02.2024 20:05 Najnowszy sondaż wyborczy. Donald Tusk świętuje

Alarmujące dane dla Jarosława Kaczyńskiego. Centrum Badania Opinii Społecznej, jak co miesiąc, zapytało Polaków o to, kogo poparliby w najbliższych wyborach parlamentarnych. Z badania wprost wynika, że prezes Prawa i Sprawiedliwości może póki co zapomnieć o powrocie do władzy. Jego partię jeszcze rok temu popierało grubo ponad 30 proc. Polaków, dziś jest ich już tylko 24 proc. Powody do radości ma za to Donald Tusk.

Jakub Wątor, dziennikarz Gońca
16.02.2024 16:17 Oto idole polskiej młodzieży. “To nie jest lektura dla każdego”

Miłość fanów, fortuny na kontach, wielka sława i niebezpieczna władza nad młodymi umysłami. - Influencerzy przejęli przemysł rozrywkowy i mimo skandali obyczajowych będą tylko rośli. Kształtują umysły milionów młodych ludzi. Jeśli ktoś lekceważy to zjawisko, jest co najmniej nierozsądny - mówi dziennikarz Gońca Jakub Wątor. Jego książka “Influenza” odsłaniająca kulisy świata influencerów jest już dostępna w przedsprzedaży.

Aleksiej Nawalny
16.02.2024 14:57 Ostatni wpis Nawalnego. "15 dni w celi karnej"

Opinią publiczną wstrząsnęła informacja o śmierci Aleksieja Nawalnego. Opozycjonista jeszcze dwa dni temu opublikował w mediach społecznościowych wpis, który okazał się być jego ostatnim. Informował o 15 dniach w celi karnej. 

Aleksiej Nawalny
16.02.2024 14:15 Jarosław Wolski dla Gońca: nie wylewałbym łez po Nawalnym

Departament Federalnej Służby Więziennej Rosji poinformował, że zmarł rosyjski opozycjonista, wróg Władimira Putina Aleksiej Nawalny. W oficjalnym komunikacie przekazano, że Nawalny "poczuł się źle na spacerze". Jego śmierć wstrząsnęła światem. - Nie wylewałbym absolutnie łez po Nawalnym - komentuje jednak w rozmowie z Gońcem Jarosław Wolski, ekspert ds. wojskowości, autor programu "Wolski o wojnie".

Donald Tusk Petteri Orpo
16.02.2024 12:34 Decyzja ws. zapory na granicy z Białorusią. Jest zapowiedź Tuska

Donald Tusk odniósł się do kwestii zapory na granicy z Białorusią podczas konferencji prasowej z premierem Finlandii, który przebywa z wizytą w Polsce. Podjęto decyzję o jej „szybkiej mordernizacji”. „Jesteśmy także zainteresowani reformą prawa azylowego, gdyż dzisiejsze środowisko prawne w UE jest nieadekwatne do zagrożeń, jakie wytworzyła polityka Rosji i Białorusi”– dodał premier.

None
16.02.2024 09:52 Uczestnik wojny w Iraku: politycy są skupieni na wojnie polsko-polskiej, a nie na zagrożeniu z zewnątrz

“Przy tak skąpych informacjach i tak małym zaangażowaniu liderów politycznych w rozsądne uświadamianie i informowanie o zagrożeniach, wyniki sondażu dotyczącego gotowości bronienia ojczyzny są moim zdaniem dość optymistyczne” - pisze w specjalnym tekście dla Gońca dr Maciej Milczanowski, były żołnierz, członek Sił Koalicji w Iraku w latach 2005-2006, pracownik Instytutu Nauk o Polityce Uniwersytetu Rzeszowskiego.

Tusk
16.02.2024 09:33 Zastępca Ziobry ostro do Tuska. "Inaczej okaże się pan lamusem"

Były wiceminister sprawiedliwości w rządzie Prawa i Sprawiedliwości Michał Woś nie szczędził mocnych słów pod adresem Donalda Tuska. Wszystko w związku z ostatnimi wypowiedziami premiera na Radzie Gabinetowej. "Inaczej okaże się pan lamusem" - napisał pod adresem szefa rządu.

funkcjonariusze ABW
15.02.2024 20:04 ABW zatrzymało rosyjskiego szpiega. Wydano komunikat

Sukces Agencji Bezpieczeństwa Wewnętrznego. Jak przekazano w komunikacie, jej funkcjonariuszom udało się zatrzymać szpiega, działającego na rzecz rosyjskich służb. Mężczyzna miał planować działania dywersyjne i sabotażowe na terenie jednego z polskich miast. To obywatel Ukrainy.

abp Stanisław Gądecki
15.02.2024 18:44 Abp Gądecki prosi wiernych o pieniądze. Mówi o obowiązku

Wraz z końcem karnawału, w Kościele katolickim rozpoczął się Wielki Post. Z tej okazji przewodniczący Konferencji Episkopatu Polski i metropolita poznański abp Stanisław Gądecki postanowił skierować do wiernych list, w którym przypomniał o ich wielkopostnych powinnościach. Jako jedną z nich wskazał konieczność zapłaty na rzecz diecezji daniny. Księża ujawniają jednak, iż podobne prośby jedynie odstraszają katolików, budząc w nich “reakcje alergiczne”.

Wojsko Polskie
15.02.2024 14:15 Sondaż Gońca: blisko 44 proc. Polaków za obowiązkową służbą wojskową dla mężczyzn

W najnowszym sondażu przeprowadzonym przez pracownię SW Research dla Gońca spytaliśmy Polaków, czy są zwolennikami wprowadzenia obowiązkowej służby wojskowej dla mężczyzn. W badaniu widać wyraźny podział, jednak w przewadze są ci, którzy optują za takim rozwiązaniem.

Andrzej Duda
14.02.2024 22:30 26-latka prosi prezydenta o ułaskawienie. Napisała list

26-letnia Angelika napisała list do prezydenta Andrzeja Dudy. Kobieta prosi w nim o ułaskawienie. - Jestem mamą czwórki dzieci i wychowuję je sama. Wiem, że skrzywdziłam człowieka i nie uchylam się od kary - napisała. Sprawę przedstawiono w reportażu TVN "Uwaga".

Jan Krzysztof Ardanowski
14.02.2024 16:15 Jan Krzysztof Ardanowski krytykuje PiS. "Cwaniacy i tłuste koty"

Jan Krzysztof Ardanowski w odważnych słowach skrytykował swoją partię i Jarosława Kaczyńskiego. Zwrócił uwagę, że droga, którą obecnie kroczy partia, prowadzi do jej marginalizacji.

zdjęcie ilustracyjne, WOT
14.02.2024 15:30 Sondaż Gońca: 48 proc. Polaków w razie zagrożenia gotowych bronić kraju

Mniej niż połowa Polaków odpowiedziała twierdząco, pytana, czy w sytuacji zagrożenia państwa byłaby gotowa stanąć w jego obronie. Z kolei co dziesiąty Polak zdecydowanie wyklucza taką możliwość. Badania na zlecenie Gońca przeprowadziła pracownia SW Research.

Gen. Tomasz Połuch
14.02.2024 14:35 Kosiniak-Kamysz usuwa generałów po sprawie z żołnierkami

Minister Obrony Narodowej Władysław Kosiniak-Kamysz odwołał dowództwo Żandarmerii Wojskowej. Generałowie Tomasz Połuch i Robert Jędryszewski byli zamieszani w sprawę, w której ucierpiały żołnierki.

Poseł KO, Michał Szczerba
14.02.2024 13:31 Michał Szczerba ujawnia nowe fakty ws. afery wizowej. "Dlatego Wawrzyk dostał zarzuty"

- Piotr Wawrzyk wiedział, że jego współpracownik Edgar K. dostawał łapówki za załatwianie wiz. Takie są ustalenia prokuratury i za to Wawrzyk otrzymał zarzuty - mówi w rozmowie z Gońcem Michał Szczerba, poseł KO. - Wiemy również, że taki drugi Wawrzyk był zlokalizowany w kancelarii premiera. Można było się do niego zwrócić w każdej sprawie i on pchał całe grupy wniosków dalej - dodaje.

Abp Marek Jędraszewski
14.02.2024 12:36 Kobiety niszczą swoje ciała, a abp Jędraszewski ma na to sposób

Pigułka dzień po i kwestia ich dostępności od 15. roku życia zostały wzięte na tapet podczas jednej z homilii.

Władimir Putin
14.02.2024 10:23 Putin tłumaczy, dlaczego ma obsesję na punkcie Polski

Dyktator Rosji Władimir Putin udzielił pseudowywiadu swemu zachodniemu propagandyście Tuckerowi Carlsonowi. Przypomniał w nim twarz wroga Polski i przy okazji wyjaśnił, co go tak boli w naszym kontekście.

None
14.02.2024 09:59 Dyskusja o psychiatrii dziecięcej. Wśród gości m.in. naczelny Gońca

W czwartek 15 lutego w Senacie RP odbędzie się Szczyt Zdrowia Psychicznego Dzieci i Młodzieży. W dyskusji na temat stanu polskiej psychiatrii dziecięcej udział wezmą m.in. redaktor naczelny Gońca Janusz Schwertner, dziennikarka Martyna Wojciechowska i rzeczniczka praw dziecka Monika Horna-Cieślak. 

None
14.02.2024 08:34 Polityczne egzekucje w PiS. Lecą głowy w partii

W PiS trzęsienie ziemi. Zamiast szykować strategię na kwietniowe wybory, Jarosław Kaczyński zaczął rozliczać przegrane wybory z jesieni. W centrali odbyło się ważne spotkanie, na którym zapadły decyzje personalne.

Mariusz Kamiński
13.02.2024 22:16 Kamiński z ostatnim przelewem z Sejmu. Wiadomo, ile dostanie

W związku z ostatnimi zawirowaniami politycznymi i aferą wokół Mariusza Kamińskiego i Macieja Wąsika wiadomo, że lada dzień do polityków przestanie płynąć dieta poselska z Sejmu. Zanim to nastąpi, Kamiński otrzyma jednak jeszcze jeden przelew i to bardzo sowity.

Klaudia Jachira
13.02.2024 19:41 Klaudia Jachira: PiS może stać się marginalną partią

“Jeżeli PiS nie pozbędzie się swoich autorytarnych inklinacji, nie ma dla niego przyszłości w polskiej polityce” - twierdzi posłanka KO Klaudia Jachira, która była gościem Jakuba Wątora w programie “Raport Gońca”.To druga kadencja Jachiry w Sejmie, dostała się z listy Zielonych. W poprzedniej kadencji mocno dała się PiS-owi i Jarosławowi Kaczyńskiemu we znaki choćby tym, że przez 4 lata zwracała się do tego ostatniego per szeregowy pośle. Chciała tym pokazać absurd, w którym zwykły poseł był najważniejszą osobą w państwie.

Andrzej Duda
13.02.2024 16:38 Andrzej Duda po Radzie Gabinetowej: Merytoryczne i udane spotkanie

Prezydent Andrzej Duda we wtorek po godzinie 16.00 podczas specjalnej konferencji prasowej podsumował dzisiejsze posiedzenie Rady Gabinetowej. Nie ukrywał, że jest "bardzo zadowolony" ze spotkania. Podkreślił, że w podobnym tonie wypowiadał się po jego zakończeniu także premier Donald Tusk. Prezydent poinformował, że tematem Rady Gabinetowej była m.in. budowa w Polsce elektrowni atomowej i Centralnego Portu Komunikacyjnego.

Joński i Czarnek
13.02.2024 16:19 Spięcie na komisji śledczej. Przemysław Czarnek nie wytrzymał

Emocje w Sejmie. Przemysław Czarnek z PiS w pewnym momencie podczas trwającego posiedzenia komisji śledczej ds. wyborów korespondencyjnych nie wytrzymał. - Zamienia pan tę komisję w farsę, swój cyrk - grzmiał do jej przewodniczącego Dariusza Jońskiego. Po chwili doczekał się zdecydowanej riposty.

donald tusk
13.02.2024 12:19 Politycy PiS oburzeni po słowach Tuska. Mówią o szkodliwej wypowiedzi

Donald Tusk zjawił się wczoraj w Berlinie, aby tam spotkać się z kanclerzem Olafem Scholzem. W czasie konferencji prasowej dziennikarze zapytali premiera o kwestię reparacji. Jego odpowiedź, niezgodna z narracją PiS, oburzyła polityków formacji. "Fatalna, szkodliwa wypowiedź. Niezgodna z prawdą" – stwierdził poseł Paweł Jabłoński.

TVP
12.02.2024 21:49 TVP chce miliona złotych od TV Republika. Grozi procesem

Redaktor naczelny Telewizji Republika Tomasz Sakiewicz został wezwany przez likwidatora TVP do zapłaty miliona złotych odszkodowania za naruszenie autorskich praw majątkowych. Roszczenia dotyczą popularnej audycji "#Jedziemy" prowadzonej przez Michała Rachonia, która po kosmetycznych zmianach pojawiła się także na antenie TV Republika.

Donald Tusk CPK
12.02.2024 19:48 Zapytaliśmy Polaków, co myślą o budowie CPK. Zaskakujący wniosek

W Polsce trwa żarliwa dyskusja na temat CPK. Donald Tusk podczas niedzielnego spotkania z wyborcami zadeklarował, że jego rząd zajmie się tematem w sposób “przemyślany i rozsądny”. Zadaliśmy więc Polakom pytanie: "Czy popiera Pan/Pani pomysł budowy Centralnego Portu Komunikacyjnego?". Wyniki sondażu mogą zaskakiwać.

michał kołodziejczak sejm
12.02.2024 12:38 Kołodziejczak zapowiada ujawnienie listy firm. Chodzi o import zboża

W czasie rządów Prawa i Sprawiedliwości mówiło się o ujawnieniu listy firm, które zarabiały na imporcie zboża z Ukrainy. Do jej upublicznienia nie doszło, ponieważ politycy partii zasłaniali się twierdzeniem, że byłoby to niezgodne z prawem. Teraz Michał Kołodziejczak zapowiada jak najszybsze przedstawienie listy firm. Może to nastąpić jeszcze w tym tygodniu.

Morawiecki
12.02.2024 11:19 Media: Morawiecki na "liście Pegasusa". Były premier miał być inwigilowany

Jak informują dziennikarze RMF FM, były premier Mateusz Morawiecki miał być wśród polityków Prawa i Sprawiedliwości inwigilowanych przez służby znajdujące się pod nadzorem Mariusza Kamińskiego i Macieja Wąsika. Ta sprawa miała być jednym z głównych tematów zeszłotygodniowego posiedzenia kierownictwa partii.

donald tusk adam glapiński
12.02.2024 11:09 Czy Adam Glapiński złamał prawo? Donald Tusk zapowiedział działania

W czasie spotkania z wyborcami w Morągu, premier Donald Tusk odniósł się do prezesa Narodowego Banku Polskiego. “Na razie cały czas badamy, na ile działania Adama Glapińskiego były zgodne z prawem” – powiedział. 

Kwaśniewski
12.02.2024 09:37 Aleksander Kwaśniewski o Tusku: Jest bezwzględnym politykiem

Były prezydent Aleksander Kwaśniewski był gościem poniedziałkowej rozmowy w Radiu Zet. Pytany był m.in. o decyzję premiera Donalda Tuska o tym, żeby wycofać się ze wspólnego startu w wyborach samorządowych z Lewicą pomimo wcześniejszych deklaracji. Kwaśniewski stanowczo przyznał, że nie dziwi go ruch premiera. Określił go mianem bezwzględnego polityka. Były prezydent mówił też m.in. o sojuszu z USA i kontrowersyjnych słowach Donalda Trumpa.

czad
12.02.2024 08:19 Polska lekarka porwana w Czadzie. MSZ wydało komunikat

Jak podała agencja AFP, polska lekarka została porwana w południowym Czadzie. Trwa intensywna akcja poszukiwawcza, w której udział biorą siły lokalne i francuskie. Ministerstwo Spraw Zagranicznych wydało komunikat w tej sprawie. Przekazano więcej szczegółów. 

Mateusz Morawiecki
11.02.2024 22:15 Mateusz Morawiecki miał wypadek. Niepokojące zdjęcie

Mateusz Morawiecki miał wypadek? Na profilu polityka na Facebooku pojawił się niepokojący wpis, który wskazuje na to, że najbliższe tygodnie spędzi w domowym zaciszu, z dala od obowiązków służbowych. Internauci życzą mu powrotu do zdrowia.

Zbigniew Ziobro
11.02.2024 21:40 Stan zdrowia Ziobry. "Spektakl znęcania się nad ciężko chorą osobą"

Zbigniew Ziobro w grudniu trafił do szpitala. Informacje o stanie jego zdrowia długo pozostawały tajemnicą. Ostatecznie politycy Suwerennej Polski potwierdzili doniesienia o chorobie nowotworowej lidera ugrupowania. Patryk Jaki w rozmowie z Polsat News mówił o "spektaklu znęcania się nad ciężko chorą osobą".

Donald Tusk
11.02.2024 20:33 Awantura na wiecu Donalda Tuska. "Proszę odejść"

Donald Tusk zakończył zimowy odpoczynek i wybrał się do Morąga (woj. warmińsko-mazurskie), by spotkać się z wyborcami. Podczas wiecu premier odpowiadał głównie na pytania protestujących rolników. Nie obyło się jednak bez awantury. Jedna z uczestniczek spotkania nie zdołała utrzymać emocji na wodzy.

Donald Trump
11.02.2024 16:38 NATO reaguje na słowa Trumpa. "Podważa nasze bezpieczeństwo"

Donald Trump po sobotnim wystąpieniu podczas wiecu wyborczego jest szeroko krytykowany. Były prezydent USA "zachęcał" Rosję do ataku na państwa NATO, które nie wywiązują się ze zobowiązań finansowych. Wypowiedź spotkała się z ostrą reakcją ze strony szefa Sojuszu Jensa Stoltenberga.

andrzej duda donald trump
11.02.2024 15:10 Jest stanowisko prezydenta Andrzeja Dudy: "Sojusz musi być silny"

Andrzej Duda za pomocą mediów społecznościowych zabrał głos w sprawie skandalicznej wypowiedzi byłego prezydenta Stanów Zjednoczonych. Donald Trump stwierdził, że NATO jest “zepsute”. Mówił także o „zachęcaniu” Rosji do ataku na kraje NATO, które “nie płacą”, czyli przeznaczają mniej niż 2 proc. PKB na obronność. Prezydent Polski przekonuje, że “sojusz polsko-amerykański musi być silny, niezależnie od tego kto aktualnie sprawuje władze w Polsce i w USA”.

donald tusk donald trump
11.02.2024 13:20 Donald Tusk zwrócił się do prezydenta. Chodzi o skandaliczne słowa Trumpa

Premier Donald Tusk skomentował szokujące wystąpienie byłego prezydenta Stanów Zjednoczonych. Donald Trump mówił o „zachęcaniu” Rosji do ataku na kraje NATO, które “nie płacą”, czyli przeznaczają mniej niż 2 proc. PKB na obronność. Premier odwołał się także do słów Andrzeja Dudy i zaplanowanej przez niego Rady Gabinetowej.

donald trump
11.02.2024 10:23 Oburzająca wypowiedź Trumpa. "Niech Rosja robi z nimi, co jej się podoba"

Były prezydent Stanów Zjednoczonych walczy o kolejną kadencję skandalicznymi wypowiedziami. Podczas spotkania z wyborcami stwierdził, że zachęcałby Rosję, by ta “robiła cokolwiek jej się podoba” z państwami NATO, które “nie płacą”, to znaczy przeznaczają mniej niż 2 procent PKB na obronność. Jest już reakcja Białego Domu.

Katalin Nowak
10.02.2024 18:02 Prezydent Węgier Katalin Novák podała się do dymisji

Prezydent Węgier Katalin Novák podała się do dymisji. Polityk znalazła się w ogniu krytyki po tym, jak światło dzienne ujrzała jej decyzja o ułaskawieniu mężczyzny skazanego w związku z pedofilią.

msz budynek tablica
10.02.2024 14:01 Komunikat MSZ ws. wywiadu Putina. Ważny przekaz

Władimir Putin wygłosił kilka tez dotyczących Polski w trakcie wywiadu z Tuckerem Carlsonem. Ministerstwo Spraw Zagranicznych prostuje oskarżenia prezydenta Rosji w specjalnym oświadczeniu. Chodzi m.in. o zarzut, że Polska kolaborowała z Hitlerem. „Nie było mowy o wejściu Polski w jakikolwiek sojusz militarny z Hitlerem" - podkreśla resort.

Szymon Hołownia
09.02.2024 17:11 Awantura w Sejmie. Szymon Hołownia dwa razy przerwał obrady

Marszałek Sejmu Szymon Hołownia w piątek dwa razy przerwał posiedzenie Sejmu. Musiał zainterweniować podczas wystąpienia Krzysztofa Kasprzaka z Komitetu Inicjatywy Ustawodawczej “Stop LGBT”. Działacz nagle zaczął mówić o "gwałcicielach dzieci”. 

Zbigniew Ziobro
09.02.2024 15:08 Jaki o chorobie Zbigniewa Ziobry. "Zdarzają się cuda"

Opinią publiczną kilka tygodni temu wstrząsnęły informacje o niepokojącym stanie zdrowia Zbigniewa Ziobry. Lider Suwerennej Polski zmaga się z poważnym nowotworem. W najnowszej rozmowie w "Super Expressie" Patryk Jaki zasugerował nawet, że wyzdrowienie Ziobry będzie można traktować w kategoriach cudu.

Donald Tusk
09.02.2024 14:06 Były doradca Margaret Thatcher ostro o Tusku. "Chodząca katastrofa"

Donald Tusk w niedawnym wpisie w mediach społecznościowych skrytykował odrzucenie przez kongres ustawy łączącej wsparcia dla Ukrainy, Izraela i Tajwanu z restrykcjami imigracyjnymi. Jego wpis odbił się szerokim echem na świecie. Zareagował m.in. Nile Gardiner, były doradca Margaret Thatcher. 

Sędzia Igor Tuleya
09.02.2024 12:44 Igor Tuleya nie ma wątpliwości. "Odbudowanie zaufania społeczeństwa zajmie pokolenia"

Za rządów PiS był twarzą buntu sędziowskiego, już nawet nie jest w stanie policzyć, ile ma spraw czy postępowań dyscyplinarnych. Wreszcie jednak czuje wiatr zmian, choć we własnym sądzie na co drugą osobę musi patrzeć z rezerwą. Sędzia Igor Tuleya był gościem Jakuba Wątora w piątkowym “Raporcie Gońca”.

Sejm
09.02.2024 11:03 Awantura w Sejmie. Marszałek Hołownia musiał interweniować

Ogromne emocje od samego początku piątkowego posiedzenia Sejmu. Doszło do bardzo ostrej wymiany zdań między Michałem Kołodziejczakiem a Sebastianem Łukaszewiczem. W pewnym momencie interweniować musiał marszałek Hołownia, który groził wykluczeniem z obrad. - To nie jest Fight Club, to Sejm RP - zwracał się do posłów marszałek Sejmu.

protesty
09.02.2024 10:10 Stanęła niemal cała Polska. Rolnicy rozpoczęli protesty

W piątek 9 lutego niemal cała Polska może stanąć w ogromnych korkach. Wszystko w związku z wielkim protestem rolników, w ramach którego ciągniki zablokują setki dróg praktycznie w całym kraju. W przypadku przejść granicznych planowane są nawet miesięczne blokady. Wiemy, gdzie spodziewać się największych utrudnień.

Sylwester Wardęga, fot. screen Youtube
09.02.2024 08:53 Sylwester Wardęga stanie przed sądem jako oskarżony za film o #PandoraGate

Marcin Dubiel zrobił tak, jak zapowiadał po wybuchu #PandoraGate. Idzie z Sylwestrem Wardęgą do sądu. Była szansa na to, że sprawę da się załatwić bez wizyty w sądzie, ale przed weekendem została zaprzepaszczona.

sejm kaczyński
08.02.2024 23:04 Nowy sondaż. PiS jest w fatalnej sytuacji

Najnowszy sondaż wykonany przez Opinia24 (dawniej Kantar Public) nie pozostawia żadnych złudzeń co do słabnącej pozycji Prawa i Sprawiedliwości. Partia Jarosława Kaczyńskiego zanotowała diametralny spadek poparcia na rzecz rosnącej przewagi Koalicji Obywatelskiej. Wynik pozostałych partii może jednak zaskoczyć.

wojsko kolumna czołggi droga
08.02.2024 20:30 Apel do mieszkańców. Wojsko na polskich drogach

Sztab Generalny Wojska Polskiego przekazał informację o nadchodzących ćwiczeniach Steadfast Defender-24, oraz jego polskiej części – Dragon-24. Na polskich drogach ma wystąpić zwiększony ruch pojazdów wojskowych. Wystosowano prośbę o niepublikowanie zdjęć pokazujących ruchy wojska. Ćwiczenia mają potrwać do końca maja. Wojskowi apelują także do kierowców o „zachowanie szczególnej ostrożności”.

Krzysztof Gawkowski
08.02.2024 17:59 Rząd zawiesza program „Laptop dla ucznia” i zawiadamia prokuraturę

Rząd zawiesza program darmowych laptopów dla uczniów IV klas szkół podstawowych. Wicepremier i minister cyfryzacji powiedział, że w sprawie „mogło dojść do popełnienia przestępstwa”. Członkowie rządu zaznaczyli, że zapewnienia PiS o zabezpieczeniu finansowania dla programu „Laptop dla ucznia” były „wielkim kłamstwem”. Zapowiadają zgłoszenie sprawy do prokuratury.

Maciej Wąsik
08.02.2024 14:03 Maciej Wąsik oskarżył ABW. Poszło o podsłuchiwanie jego żony

Maciej Wąsik gościł w "Porannej rozmowie" na antenie radia RMF FM. Polityk PiS pytany był m.in. o to, czy stawi się przed komisją śledczą ds. afery Pegasusa. Wąsik w rozmowie odniósł się także do wczorajszej przepychanki pod Sejmem oraz zdradził, że jego żona była swego czasu nielegalnie podsłuchiwana przez ABW.

Dariusz Joński
08.02.2024 13:00 Joński wprost o Kaczyńskim. "Stracił kontakt z rzeczywistością"

Gościem Mikołaja Dowejko w czwartkowym "Raporcie Gońca" 8 lutego był poseł Koalicji Obywatelskiej Dariusz Joński. Przewodniczący komisji śledczej ds. wyborów kopertowych skomentował m.in. metody rządzenia Jarosława Kaczyńskiego. Odniósł się również do tego, czy Zbigniew Ziobro zostanie wezwany przed komisję. Padła jasna deklaracja.

Jarosław Kaczyński
08.02.2024 11:13 Mocne słowa Jarosława Kaczyńskiego. "Można spodziewać się wszystkiego"

W czwartek 8 lutego po godzinie 9.00 Sejm wznowił obrady. Na mównicy już na samym początku pojawili się m.in. Mateusz Morawiecki czy Władysław Kosiniak-Kamysz. Tuż po wyjściu z sali plenarnej głos zabrał Jarosław Kaczyński. Prezes PiS w rozmowie z dziennikarzami nie gryzł się w język, padły bardzo mocne słowa.

Hołownia
08.02.2024 10:01 Gorąco w Sejmie. Marszałek Hołownia złożył ważną deklarację

W czwartek rozpoczął się kolejny dzień obrad Sejmu. Już chwilę po rozpoczęciu posiedzenia po godzinie 9.00 emocje wzięły górę. Na mównicy pojawił się były premier Mateusz Morawiecki. Po chwili do jego słów zdecydował się ustosunkować wicepremier Władysław Kosiniak-Kamysz. Sala bardzo żywiołowo reagowała na wydarzenia. Marszałek Sejmu przedstawił stanowczą deklarację w sprawie wczorajszych głośnych wydarzeń sprzed siedziby parlamentu.

Maciej Orłoś Teleexpress
07.02.2024 18:17 "Teleexpress" z materiałem spod Sejmu. Mocne sceny z Kamińskim

"Teleexpress" znów zrobił duże wrażenie na widzach. W środowym wydaniu, które poprowadził Maciej Orłoś, pojawiło się wiele interesujących materiałów. Największe wrażenie zrobiły niewątpliwie te ze świata polskiej polityki. Fani programu TVP mogli zobaczyć na własne oczy sceny, do których doszło pod Sejmem.

Jakub Wiech
07.02.2024 15:14 Czy Jacek Sasin usłyszy zarzuty ws. Lotosu? Ekspert mówi wprost

- To, co opublikował NIK, bardziej uderza w Jacka Sasina niż Daniela Obajtka. Tam mamy takie stwierdzenie, że minister aktywów państwowych abdykował z wykonywania pewnego nadzoru właścicielskiego nad fuzją Lotosu i Orlenu. Można powiedzieć, że Sasin podejmował kluczowe decyzje w sprawie największej polskiej spółki po omacku - mówi w rozmowie z Gońcem Jakub Wiech, redaktor naczelny portalu Energetyka24.

Mariusz Kamiński
07.02.2024 14:11 Awantura przed Sejmem. Ekspert: politycy naruszyli prawo

Mariusz Kamiński i Maciej Wąsik próbowali szturmem dostać się do Sejmu. Doszło do przepychanek ze strażnikami. Ekspert ds. bezpieczeństwa nie ma wątpliwości - każdy musi słuchać Straży Marszałkowskiej, nikt nie jest ponad prawem. Wobec polityków mogą zostać wyciągnięte konsekwencje prawne. Sprawie przyjrzy się też marszałek Sejmu Szymon Hołownia. 

None
07.02.2024 13:04 "Stówa dla Jarka". Leczenie ostatniej szansy w walce z glejakiem

"Stówa" to tylko nazwa, wiążąca, aby uzbierać 100 000 zł.Dla jednego 100 zł to dużo, dla drugiego po prostu gest wsparcia wyznaczony cyframi z dwoma zerami - piszą organizatorzy akcji “Stówa dla Jarka”.

None
07.02.2024 11:48 Outriders Klub: nowa, multimedialna przestrzeń

Outriders Klub to nowe miejsce stworzone przez Annę i Jakuba Górnickich, laureatów Paszportu Polityki. Tu sztuka ma łączyć się z mediami – a to za sprawą połączenia dźwięku, obrazu i światła oraz nowoczesnych technologii. Reporterzy chcą w ten angażujący sposób przybliżać to, co dzieje się na świecie.

Szymon Hołownia
07.02.2024 10:59 Szymon Hołownia o awanturze pod Sejmem. "Polityczne chuligaństwo"

Marszałek Sejmu Szymon Hołownia na konferencji prasowej ocenił to, co wydarzyło się przed budynkiem Sejmu. Mariusz Kamiński i Maciej Wąsik, którzy utracili mandat poselski, próbowali wtargnąć do Sejmu i wziąć udział w obradach. Wraz z innymi politykami PiS przepychali się ze Strażą Marszałkowską. Nie obyło się bez krzyków i szarpaniny. 

awantura przed Sejmem
07.02.2024 10:18 Awantura pod Sejmem. Kamiński i Wąsik próbowali wejść do budynku

Mariusz Kamiński i Maciej Wąsik próbowali wejść do budynku Sejmu. Doszło do awantury, krzyków i przepychanek ze Strażą Marszałkowską. Politykom towarzyszyli inni członkowie PiS, w tym m.in. Jarosław Kaczyński. Kamiński i Wąsik utracili mandat poselski. Oni sami, i ich ugrupowanie polityczne, jest  jednak innego zdania. Ostatecznie politycy do Sejmu nie weszli. Głos zabrał marszałek Sejmu Szymon Hołownia.

Mariusz Kamiński
07.02.2024 09:36 Mariusz Kamiński wspomniał pobyt w więzieniu. "Nieludzkie"

Mariusz Kamiński zapowiedział, że w środę pojawi się w Sejmie i będzie realizował swój mandat poselski. Na antenie Polsatu opowiedział też o swoim pobycie w więzieniu. Potwierdził, że był przymusowo dokarmiany:  “to było nieludzkie działanie, próba złamania”. 

Kamiński i Wąsik
06.02.2024 21:21 Co planują na środę Kamiński i Wąsik? "Do zobaczenia w Sejmie"

Rzeczniczka marszałka Sejmu Szymona Hołowni przyznała, że jeżeli Mariusz Kamiński i Maciej Wąsik "będą chcieli wejść do Sejmu jako byli posłowie, to do niego wejdą - na galerię". Tymczasem obaj politycy PiS mają na ten temat zupełnie inne zdanie. - Straż Marszałkowska będzie musiała nas zatrzymać siłowo - komentuje Wąsik. Mariusz Kamiński także złożył stanowczą deklarację w tym temacie.

None
06.02.2024 16:58 Nowe informacje w sprawie zabójstwa 27-letniej Anastazji. Odnaleziono ważny dowód

27-letnia Anastazja z Wrocławia została zamordowana na wyspie Kos w czerwcu zeszłego roku. Teraz - jak poinformowali nas pracujący na miejscu polscy detektywi - w sprawie został odnaleziony nowy dowód: plecak należący do kobiety.

Mariusz Kamiński
06.02.2024 15:42 Zapadła decyzja ws. Mariusza Kamińskiego. Sąd nie miał wątpliwości

Jak donosi Wirtualna Polska, Sąd Okręgowy w Warszawie podjął decyzję odnośnie Mariusza Kamińskiego w sprawie wykonania przez polityka prawomocnego wyroku dwóch lat pozbawienia wolności. Wcześniej zażalenie w tej kwestii składali adwokat Kamińskiego oraz Prokuratura Okręgowa w Warszawie. Przekazano szczegóły.

Donald Tusk
06.02.2024 15:31 Sondaż Gońca: Polacy nie chcą Donalda Tuska na prezydenta

„To Tusk będzie kandydatem KO na prezydenta” - przekonywał ostatnio w TVN24 Marek Sawicki. Jednak jak wynika z sondażu SW Research przeprowadzonego dla Goniec.pl większość Polaków - ponad 55 proc. - jest temu przeciwna. 

zbigniew ziobro polityk
06.02.2024 15:22 Zbigniew Ziobro „walczy o życie”. Poseł Suwerennej Polski przekazał szczegóły

Kilka miesięcy temu media po raz pierwszy obiegła informacja o złym stanie zdrowia Zbigniewa Ziobry. Poseł Suwerennej Polski przekazał dramatyczną informację o jego obecnej kondycji zdrowotnej. Były minister sprawiedliwości ma „walczyć o życie”.

orlen logo
06.02.2024 13:14 Rewolucyjne zmiany w Orlenie. Kolejne osoby tracą stanowiska

Zarząd Orlenu podjął we wtorek decyzję o kolejnych zmianach na kluczowych stanowiskach. Nadzwyczajne walne zgromadzenie spółki zdecydowało o odwołaniu wszystkich członków rady nadzorczej. Funkcję tym samym utracił przewodniczący rady Wojciech Jasiński, były minister skarbu państwa i były poseł PiS.

HUSAR Poland
06.02.2024 13:10 Uratowanie człowieka spod gruzów jest jak zdobycie mistrzostwa świata

92 proc. powierzchni Turcji znajduje się w strefach trzęsień ziemi. Niektórzy deweloperzy dostrzegli w tym szansę. Przed wjazdem np. do Hatay na kolorowych billboardach reklamowali swoje budynki jako "odporne na trzęsienia ziemi". To właśnie m.in. te piętrowce miały złożyć się jak domki z kart. 6 lutego 2023 r. w wyniku kataklizmu zginęło ponad 60 tys. ludzi.  

król karol iii królowa camilla
06.02.2024 11:23 Czy Karol III abdykuje? Jest plan Pałacu Buckingham

Ta informacja poruszyła nie tylko Brytyjczyków, ale także sympatyków rodziny królewskiej na całym świecie. Pałac Buckingham 5 lutego przekazał, że król Karol III choruje na nowotwór. Wśród komentatorów niezwłocznie pojawiły się spekulację, że rządy monarchy niedługo dobiegną końca. Jeśli tak się stanie, Pałac będzie musiał zastosować specjalną procedurę.

Król Karol
05.02.2024 19:40 Król Karol III ma nowotwór. Pilny komunikat Pałacu Buckingham

Pałac Buckingham poinformował w wydanym właśnie oświadczeniu, że Król Wielkiej Brytanii Karol III choruje na raka. Nie poinformowano jednak, jakiego typu jest to nowotwór. Z oświadczenia wynika jednak, że monarcha rozpoczął "regularne leczenie".

Michał Wawer
05.02.2024 19:19 Poseł Konfederacji wprost o słowach Andrzeja Dudy ws. Ukrainy

W poniedziałkowym programie "Raport Gońca" jednym z gości Mikołaja Dowejko był poseł Michał Wawer z Konfederacji. W długiej rozmowie polityk odniósł się m.in. do kontrowersyjnych słów prezydenta Andrzeja Dudy z piątkowego wywiadu, ale także do możliwych dalszych losów wojny na Ukrainie.

Maciej Wąsik i Mariusz Kamiński
05.02.2024 17:03 Mariusz Kamiński może mieć nowe problemy. Ruszają kolejne komisje śledcze

Mariusz Kamiński, mimo iż niedawno dzięki decyzji prezydenta opuścił areszt, to już niebawem może mieć zupełnie inne problemy. Były szef CBA to jedno z nazwisk, które będzie musiało stawić się przed sejmowymi komisjami śledczymi. Członkowie komisji deklarują jasno, że będą chcieli bardzo szczegółowo przesłuchać byłego ministra.

komisja śledcza
05.02.2024 16:54 Oburzenie podczas przesłuchania Dworczyka. "Pan obraża świadka"

Podczas poniedziałkowych obrad komisji śledczej ds. wyborów kopertowych doszło do spięcia pomiędzy członkami komisji. - Pan obraża świadka - padło w pewnym momencie z sali w stronę przewodniczącego Dariusza Jońskiego.

Roman Giertych, abp Stanisław Gądecki
05.02.2024 15:09 Roman Giertych napisał list do arcybiskupa Gądeckiego. W tle tragiczny wypadek

Roman Giertych napisał list do arcybiskupa Stanisława Gądeckiego. Poinformował, że zajął się sprawą zmarłego chłopca, który w ubiegłym roku wypadł przez okno budynku należącego do kurii. Giertych zamierza negocjować zadośćuczynienie dla rodziny 5-letniego chłopca. Twierdzi, że do tragedii doszło wskutek zaniedbań dotyczących stanu budynku. W liście do hierarchy poprosił o wyznaczenie pełnomocnika kurii. 

None
05.02.2024 14:35 Sondaż Gońca: ułaskawienie Kamińskiego i Wąsika popiera tylko 17 proc. Polaków

Rezultaty sondażu przeprowadzonego dla Gońca przez pracownię SW Research są druzgocące dla prezydenta Andrzeja Dudy: blisko 60 proc. Polaków krytycznie ocenia jego decyzję o ułaskawieniu Mariusza Kamińskiego i Macieja Wąsika. 

Władysław Kosiniak-Kamysz
05.02.2024 13:37 Czy Rosja może zaatakować NATO? "Zakładam każdy scenariusz"

Władysław Kosiniak-Kamysz, szef MON, przyznaje, że sytuacja na świecie jest bardzo poważna. Czy należy brać pod uwagę atak Rosji na inne państwa i przegraną Ukrainy?  Zakładam każdy scenariusz, a najbardziej poważnie traktuję te najgorsze - otwarcie stwierdził minister obrony.

Andrzej Duda, Donald Tusk
05.02.2024 10:00 Koalicja rządząca chce zmian w TK. Prezydent zareaguje?

Koalicja rządząca zapowiedziała zmiany w Trybunale Konstytucyjnym. Według niej, obecna sytuacja i to, jak działa (lub też raczej nie działa) trybunał, jest nie do przyjęcia. Pytanie, jak do zmian podejdzie prezydent Andrzej Duda, który powołał to gremium. 

Mateusz Morawiecki polityk
04.02.2024 20:46 Awantura na spotkaniu z Morawieckim. Zadał jedno pytanie i się zaczęło

W sobotę odbył się wiec Mateusza Morawieckiego ze zwolennikami Prawa i Sprawiedliwości. „Spotkanie Wolnych Polaków” powinno odbyć się bez żadnych problemów, a jednak doszło do poważnego incydentu. Próba zadania jednego pytania wywołała prawdziwą awanturę.

jarosław kaczyński mównica wystąpienie
04.02.2024 19:48 Jarosław Kaczyński ma poważne problemy. Śledczy wkroczyli do akcji

Prokuratura podjęła ważną decyzję. Już niedługo ruszy śledztwo w sprawie „dwóch wież”, czyli deweloperskiego projektu spółki Srebrna, powiązanego z Jarosławem Kaczyńskim. Inwestycja szybko upadła. Prezes PiS został oskarżony przez biznesmena odpowiedzialnego za przygotowanie „dwóch wież”, natomiast prokuratura w czasach rządów Zbigniewa Ziobro odmówiła wszczęcia śledztwa. Teraz sprawa może wreszcie doczekać się należytego zbadania. 

Kaczyński
04.02.2024 08:17 Kaczyński zakpił z Nowackiej. "Może ona dziś uważa, że jest ministrem"

Jarosław Kaczyński podczas spotkania "Wolnych Polaków" w Płocku odpowiadając na pytania z sali, odniósł się do obecnej sytuacji i działań w ministerstwie edukacji po zmianie rządów. Prezes PiS zakpił z szefowej resortu Barbary Nowackiej.

Jarosław Kaczyński Maciej Wąsik
03.02.2024 19:28 Jarosław Kaczyński podczas wystąpienia wywołał Macieja Wąsika. "Tu siedzi poseł"

Jarosław Kaczyński podczas sobotniego wystąpienia na wiecu Prawa i Sprawiedliwości w Płocku zwrócił się do obecnego na sali Macieja Wąsika. "Nie możemy się godzić na te nadużycia, które dotyczą posłów z tego okręgu" - grzmiał prezes PiS. Były poseł, który niedawno opuścił areszt, nie krył emocji.

Mateusz Morawiecki
03.02.2024 18:55 Nagrali, co działo się na spotkaniu z Morawieckim. "Czy oni są normalni?"

Mateusz Morawiecki w sobotę 3 lutego spotkał się z mieszkańcami Legnicy (woj. dolnośląskie). Wydarzenie, w którym wziął udział były prezydent, zdecydowanie nie należało do tradycyjnych. Gdy na scenie pojawił się wodzirej, widzowie nie mogli uwierzyć własnym oczom. Nagranie robi furorę w mediach społecznościowych.

Przemysław Czarnek
03.02.2024 14:58 Aż huczy od plotek nt. Przemysława Czarnka. Teraz zabrał głos

Już niebawem czekają nas wybory samorządowe oraz te do Parlamentu Europejskiego. Kolejny wyborczy maraton sprawi, że politycy znów ruszą w Polskę. Czy jednym z kandydatów PiS do wyjazdu do Brukseli będzie Przemysław Czarnek? Były minister odniósł się do medialnych spekulacji w programie "Fakt Live".

Jarosław Kaczyński
03.02.2024 14:11 Jarosław Kaczyński ogłosił nazwisko kandydata PiS na prezydenta Warszawy

Od kilku dni w przestrzeni medialnej pojawiają się doniesienia o tym, kto będzie ubiegał się z ramienia PiS o fotel prezydenta Warszawy. Jarosław Kaczyński w sobotę 3 lutego oficjalnie to ogłosił. Znamy nazwisko kandydata PiS.

Andrzej Duda
03.02.2024 13:41 Burza po słowach prezydenta. Andrzej Duda musiał się tłumaczyć

Prezydent Andrzej Duda udzielił w piątek 2 lutego długiego wywiadu Kanałowi Zero. Pytany o to, czy Ukraina odzyska Krym, odpowiedział, że nie wie. - Krym to Ukraina: jest i pozostanie - zareagował na te słowa na Twitterze ambasador Ukrainy w Polsce Wasyl Zwarycz. W sobotę Andrzej Duda wytłumaczył się ze swoich słów.

Andrzej Duda
03.02.2024 08:26 "Pragnienia" Andrzeja Dudy po prezydenturze. Padły mocne słowa

Prezydent Andrzej Duda udzielił w piątek 2 lutego dosyć niespodziewanie blisko półtoragodzinnego wywiadu Krzysztofowi Stanowskiemu oraz Robertowi Mazurkowi z "Kanału Zero". Zdradził w nim między innymi swoje zaskakujące "dwa duże pragnienia osobiste" po zakończeniu prezydentury. Odniósł się także do relacji z Jarosławem Kaczyńskim i Donaldem Tuskiem.

Bart Staszewski
02.02.2024 15:19 "Raport Gońca". Staszewski: "Gej wspierający PiS jak Żyd nazistów"

- Na pewno minister Ziobro paru gejów zna w Solidarnej Polsce i w PiS - mówi Bart Staszewski, aktywista LGBT, który był gościem “Raportu Gońca” prowadzonego przez Jakuba Wątora.Środowiska LGBT od czasu zmiany władzy mogą poczuć w Polsce oddech. Homofobiczny rząd zmienił się we władzę sprzyjającą tolerancji i mniejszościom. To jednak nie znaczy, że od razu wszystko się zmieniło. Pracy jest bardzo dużo. W tym celu przedstawiciele środowisk LGBT spotkali się w czwartek z ministrem sprawiedliwości Adamem Bodnarem. Przedstawiciel rządu przeprosił ich “za krzywdę, która wam się stała w imieniu Państwa Polskiego”.

Maciej Wąsik Mariusz Kamiński
02.02.2024 12:30 Maciej Wąsik zabrał głos ws. wizyty w Sejmie. Co z Mariuszem Kamińskim?

Maciej Wąsik poinformował, że zamierza wziąć udział w środowym posiedzeniu Sejmu. Zwolniony niedawno z więzienia polityk PiS stwierdził na antenie Radia Plus, że jego zdaniem marszałek Sejmu Szymon Hołownia “nie powinien decydować, kto jest posłem, a kto nie”, bowiem "o tym decydują wyborcy".

Jarosław Kaczyński
01.02.2024 22:12 Kaczyński wydał nagłe oświadczenie. "Przygotowują zamach na TK"

Jarosław Kaczyński wydał niespodziewane oświadczenie. Oficjalne pismo wystosowane przez prezesa PiS opublikował w mediach społecznościowych rzecznik partii Rafał Bochenek. Kaczyński w swoim oświadczeniu nie zostawia suchej nitki na obecnej władzy. Padły stanowcze słowa.

Kuchciński
01.02.2024 20:44 B. polityczka PiS z poważnymi zarzutami. Grozi jej 10 lat więzienia

Była szefowa biura poselskiego Marka Kuchcińskiego, a także była wicewojewoda podkarpacka Lucyna P. usłyszała zarzuty. Prokuratura Okręgowa w Lublinie przedstawiła ich kobiecie aż dziesięć. Najpoważniejszy dotyczy przywłaszczenia niemal 700 tys. zł.

Piotr Kaleta
01.02.2024 19:25 Poseł PiS w "Raporcie Gońca" nie ma wątpliwości. "Ekipa Tuska nie cofnie się przed niczym"

Jednym z gości dzisiejszego wydania programu "Raport Gońca" był Piotr Kaleta z PiS. Polityk w rozmowie z Erykiem Błaszakiem z Gońca skomentował m.in. wczorajszą decyzję prezydenta Andrzeja Dudy o podpisaniu ustawy budżetowej i jednoczesnym skierowaniu jej do Trybunału Konstytucyjnego. Nie zabrakło ostrych słów w kierunku obecnej władzy. - Jesteśmy w tej chwili na wojnie politycznej - stwierdził Kaleta.

TVP, dziennikarka, mikrofon
01.02.2024 16:49 Prawda o pracy w TVP. W sieci od razu lawina komentarzy

Telewizja Polska nieustannie szuka pracowników. Rewolucja kadrowa dotknęła nie tylko najbardziej znane twarze i w redakcjach oraz w przestrzeni technicznej TVP brakuje pracowników. Niemniej oferty dostępne na stronie internetowej pod zakładką “kariera” zaskakują. Nie brakuje długich list oczekiwań wobec kandydatów, ale… osoby chcące pracować w TVP nie dowiedzą się kluczowej rzeczy. Takie zachowanie jest już na rynku pracy otwarcie krytykowane.

andrzej duda prezydent
01.02.2024 13:10 Prezydent podjął decyzję, zwołuje Radę Gabinetową. Dał rządowi dwa tygodnie

Pilne oświadczenie prezydenta. Andrzej Duda poinformował o zwołaniu Rady Gabinetowej. Jak zaznacza, data wyznacza dwa miesiące, od objęcia władzy przez nowy rząd. Nawiązał także do kwestii swojego podpisu pod ustawą budżetową.

donald tusk premier polityk
01.02.2024 11:06 Donald Tusk ostro o działaniach prezydenta. "Jeżeli PiS chce..."

Donald Tusk zjawił się w Brukseli. Tam skomentował ostatnią decyzję prezydenta Dudy, który co prawda zdecydował się na podpisanie ustawy budżetowej, ale także skierował ją do Trybunału Konstytucyjnego w trybie kontroli następczej. „Dobrze wiecie, że nie chce kilka miesięcy po wygranych wyborach rozpoczynać wielkiej kampanii, mamy za dużo roboty” – stwierdził.